Najdete nás i na
Facebooku

HERNÍ NOVINKA
Led
16
2007

V roce 2006 jsme oslavili desetileté výročí Pokémonů

V roce 2006 oslavili Pokémoni 10. výročí své existence. Ale víte, jako to všechno v roce 1996 začalo? Ne? Nevadí, čtěte dál a dozvíte se to…

1996

Vše začalo v roce 1996 v Japonsku uvedením na trh her Pokémon Red a Pokémon Green od společnosti Nintendo pro herní konzoli Game Boy. Tyto hry se sice rozjížděly pomalu, ale po nějaké době se rychle zvedly a staly se obrovským hitem. Po nich následovala Pokémon Trading Card Game. Na konci roku pak dorazil na trh Pokémon Blue, vylepšená verze her Pokémon Red a Green.

1997

Pokémonní revoluce v oblasti videoher se v Japonsku opravdu rozjela. Nebylo překvapující vidět lidi, jak na malých obrazovkách sledují dění ve světe Pokémonů. Každý týden běželo v televizi animované dobrodružství nového trenéra Ashe Ketschuma. Jeho příběh se podobal cestám ve videohrách – Ash cestuje po regionu Kanto, chytá Pokémony a doufá, že získá dostatek Gym známek, aby sestavil svou Indigo Pokémon League.

1998

Poté, co se Pokémoni stali hitem v Japonsku, dorazili i na pobřeží Spojených států. Pokémon Red a Blue, vylepšené verze japonského originálu Red a Green, zaútočili na americké trhy. Američtí diváci mu dali šanci a užívali si také televizní dobrodružství Ashe a jeho přátel v jeho animovaném debutu po celých USA. Ale ani v Japonsku Pokémoni nezůstávali pozadu – v Tokiu navštívili zájemci v roce 1998 první obchodní dům Pokémon Center a s Pokémony bylo možné se i dotknout oblohy se speciálně vytvořeným jumbo jetem ANA Pokémon!

1999

V roce 1999 dorazil Pokémon i do Evropy a to uvedením na trh Pokémon Trading Card Game. Na televizní obrazovky dorazila také první pokémonní série. V průběhu roku se objevili v evropských obchodech i hry Pokémon Red a Blue pro herní konzoli Game Boy. V USA se objevil první pokémonní film a dosáhl největšího úspěchu ze všech animovaných filmů kdykoli předtím. Pokémon byl všude – televizními a divadelními představeními počínaje a videohrami a internetem konče.

2000

Trading Cards se stali běžným pohledem na hráčskou základu všude na světě. Fanoušci Pokémonů se ještě rozrostli po uvedení na trh hry Pokémon Yellow, nové verze Pokémon Red a Blue, kde se poprvé objevil jako průvodce snad v současnosti nejznámější Pokémon – Pikachu. Kromě toho dorazily na trh hry Pokémon Pinball pro Game Boy Color a Pokémon Snap a Pokémon Stadium pro Nintendo 64.

2001

Po uvedení na trh her Pokémon Gold & Silver pro Nintendo Game Boy Color byl představen zcela nových pokémonní svět, neboť zde bylo už 100 nových Pokémonů. A pokud to někomu nepřipadalo dostatečné, objevili se v tomto impozantním dvětě Pokémon Crystal a Pokémon Puzzle Challenge.

2002

V roce 2002 byla v Japonsku uvedena na trh nová hra Pokémon Ruby a Sapphire na Game Boy Advance, čímž odstartovala nový směr pro trenéry a vůbec celou novou generaci Pokémonů. Grafika a hraní her bylo perfektní, ovšem nejlepší ze všeho bylo objevení zcela nového regionu. Japonští diváci zažili první sezónu animované show posazené do regionu Hoenn – Pokémon Advance. Do Evropy dorazil také Pokémon Mini.

2003

Věci kolem Pokémonů se začali vařit, když se na trhu objevili Pokémon Ruby a Sapphire a Pokémon Trading Card Game EX Ruby and Sapphire. .

2004

Na trh dorazily nové hry Pokémon FireRed a LeafGreen pro Game Boy Advance a fantastický remake originálních her Red and Blue doplněný o vylepšenou grafiku a zábavné doplňky, aby potěšil staré i nové fanoušky. Ve stejném recese objevila první hra i na Nintendo GameCube – první cestovatelé mohli putovat pře zemi Orre ve hře Pokémon Colosseum.

2005

Také v roce 2005 dorazilo do evropských obchodů několik perfektních pokémonních her – Pokémon Dash pro Nintendo DS, Pokémon Emerald pro Game Boy Advance a Pokémon XD: Gale of Darkness pro Nintendo GameCube. Fanoušci byli zvědaví, jak se bude velkému zelenému drakovi dařit proti Shadow Lugii, hrdince Pokémon XD! Ve stejném roce také dorazila do televize speciální série Pokémon Chronicles.

2006

V roce 2006 oslavili Pokémoni desetileté výročí. Ovšem objevování jejich světa ještě zdaleka nekončí! Pro dvojitý displej Nintenda DS dorazila na trh logická hříčka Pokémon Link!, která byla následována temným příběhem pokémonní strategie Pokémon Mystery Dungeon, kde se ráno probudíte a zjistíte, že jste se stal Pokémonem! Blue Rescue Team vyšel pro Nintendo DS, Red Rescue Team pro Game Boy Advance. Trading Card Game pokračuje ve své expanzi v Evropě i USA, kde se v Kalifornii konal světový šampionát Trading Card Game World Championships.

2007

A co nás čeká v roce 2007? Určitě ani on nezůstává pozadu. Již 30. března vychází Pokémon Ranger a v první polovině roku ho budou následovat Pokémon Diamond a Pearl. Takže se určitě máme na co těšit. Například pouze prostřednictvím hry Pokémon Ranger máte šanci získat Manaphy vajíčko, které umožní polapit nepolapitelného nového Pokémona dostupného v sérii Pokémon Diamond a [wpspoiler post=“3239″].

 

Share Button

Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2020; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.