Najdete nás i na
Facebooku

HERNÍ NOVINKA
Bře
19
2013

Pokémon Yellow

Informace o hře

Pokémon Yellow se podobá Red a Blue verzi hry, ale na začátku ti profesor Oak dá vždy jako tvého prvního Pokémona Pikachu. Tenhle konkrétní Pokémon Pikachu nesnáší pobyt v Pokéballu, a tak se budeš moci po celou dobu hry kochat pohledem na Pikachu, pochodujícího za tebou všude, kam se hneš.

Kdykoliv se můžeš na Pikachu podívat, protože jeho nálada se často mění, a ty přece chceš mít u sebe spokojeného Pokémona, ne? Prohlédni si naši Pika Page, tam se dozvíš jak udržovat Pikachu v dobrém rozmaru. Další nové vlastnosti Pokémon Yellow jsou:

  • Pokémoni jsou na jiných místech, než v Red a Blue verzích
  • ve hře se vyskytují Rakeťáci Jesse a James
  • zvláštní odměny pro trenéry, kteří si dokáží udržovat Pikachu šťastného
  • trenéři na stadionech mají jiné Pokémony, a používají jinou strategii při souboji
  • při spojení dvou Pokémon Yellow her jsou k dispozici tři nové režimy hry: Pika Cup, Poké Cup, Petite Cup.

Pokémon Yellow: Special Pikachu Edition je skvělou volbou pro začínající Pokémon trenéry, jak se seznámit se světem Pokémonů, a zároveň poskytuje pokročilým trenérům novou zábavu na jejich cestě za titulem nejlepšího trenéra Pokémonů na světě…

Pika page

Udržuj Pikachu šťastného
Ve hře Pokémon Yellow: Special Pikachu Edition každý trenér začíná své dobrodružství se stejným Pokémonem – s Pikachu. A protože Pikachu vytrvale odmítá cestovat v Pokéballu, budeš ho moci po celou dobu svého putování sledovat na obrazovce svého Game Boye.
Kdykoliv se můžeš podívat na svého Pikachu, jak se mu vede. Většinou bývá veselý a šťastný, ale může mít i špatnou náladu – všechno závisí na tom, jak dobře se o něj staráš. A měl by ses starat dobře, protože za spokojeného Pikachu na tebe čeká speciální odměna…
A tady máš pár tipů, které ti pomohou udržet Pikachu v dobré náladě:

  • Uzdrav zraněného Pikachu okamžitě, jakmile je to možné. Obzvláště dlouhotrvající účinky zvláštních útoků, jako je Poison nebo Burn, mu na náladě nepřidají.
  • Nech si Pikachu mezi svými aktivními Pokémony.
  • Dovol Pikachu bojovat v souboji jako první.
  • Čím víc zkušeností má, tím je spokojenější.
Jižně od Fuchsia City je malá chajda, ve které žije chlapík jménem Dude. Dude se tě zeptá, jestli si budeš chtít zasurfovat, ale jen když budeš mít speciální druh Pokémona – Surfing Pikachu.

Tento super vzácný Pokémon se podobá Mewovi – také ho lze získat jen tak, že ti ho do hry vloží oficiální reprezentant Nintenda, anebo pomocí Transfer Paku z Pokémon Stadium. Abys získal Surfing Pikachu, zahaj v Pokémon Stadium Round 2 Prime Cup Master Ball Challenge. Jako jednoho z šesti vybraných Pokémonů musíš mít Pikachu, přetaženého z Game Boye. Pozor, s Rental Pikachu to nebude fungovat. Tento Pikachu také musí být vždy (ve všech osmi soubojích poháru) jedním ze tří Pokémonů, kteří se účastní bitvy. Po finálovém vítězství ti hra dovolí naučit Pikachu Surf. Tento postup lze zopakovat i pro více Pikachu, přetažených z Game Boye.

Poznámka: Pikachu nemusíš v bitvě vůbec použít, ale musí být jedním ze tří vybraných. Nemůžeš použít Rental Pokémona, a dokonce ani registrovaného Pikachu přetaženého z Game Boye někdy dříve. Pikachu musí být vybrán z Game Boy cartridge přímo před vstupem do poháru, jinak malého surfera prostě nezískáš.

Poznámka k Round 2: Když hráč začne hrát Pokémon Stadium, bude moci vstoupit pouze do Round 1. Abys mohl zahájit hru v Round 2 (což je podmínka pro získání Surfing Pikachu), musíš nejprve porazit Mewtwo. V Round 2 pak můžeš znovu vstoupit do všech režimů hry, a porazit Mewtwo ještě jednou. Tentokrát budou ale všechny souboje o poznání těžší.

Pokud už Surfing Pikachu máš, můžeš ho v Yellow verzi použít pro vstup do arkade minihry! Na začátku Route 19, přímo pod městem Fuchsia City, je malý domek. Vstup do něj, a pokud opravdu máš Surfing Pikachu, můžeš si zahrát hru Pikachu’s Beach. Je to jednoduchá skrolující hra, kde na vrcholku vlny Pikachu předvádí různé odvážné, bodově ohodnocené kousky. Pochopitelně krom minihry není k zahození ani fakt, že tvůj Pikachu teď může používat v boji vodní útok.

Často kladené dotazy

Můžu vyměnit Pokémona z anglické verze hry za Pokémona z jiné jazykové verze?
Ne, různé jazykové verze hry nejsou vzájemně kompatibilní. Nepokoušej se je raději ani propojit Game Link kabelem – mohl bys přijít o svou uloženou pozici.
Jak se Yellow verze liší od Red a Blue?
Hry jsou v podstatě úplně stejné, ale Yellow má trochu změněný příběh. Profesor Oak ti jako prvního Pokémona dá Pikachu, který pak všude chodí za tebou. Můžeš se na něj kdykoliv podívat, a jeho nálada se během hry mění. Trenéři stadionů mají jiné Pokémony, a používají jinou strategii při souboji, divocí Pokémoni jsou v jiných oblastech. Sada Pokémonů, které zde najdeš, se také liší od Red i Blue. Pro bitvu s kamarádem, který má také Yellow, jsou tu připraveny tři nové možnosti hry.


Kteří Pokémoni jsou jen v Red nebo jen v Blue verzi hry?
Následující Pokémony můžeš chytit jen v Blue, v Red vůbec nejsou: Bellsprout, Magmar, Meowth, Ninetails, Persian, Pinsir, Sandshrew, Sandslash, Victreebell, Vulpix, Weepinbell. A tihle zase pro změnu jsou v Red, ale v Blue ne: Arbok, Arcanine, Electabuzz, Ekans, Gloom, Growlithe, Mankey, Oddish, Primeape, Scyther, Vileplume.


Je v Yellow verzi nějaký nový Pokémon?
Všechny Pokémony z Yellow verze lze chytit i v Red nebo Blue. Naopak v Yellow někteří vůbec nejsou: Ekans, Arbok, Weedle, Kakuna, Beedrill, Meowth, Persian, Jynx, Koffing, Weezing, Electabuzz, Magmar.

Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2020; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.