Najdete nás i na
Facebooku

HERNÍ NOVINKA
Bře
19
2013

Pokémon Sapphire

Sapphire

Pokémon Sapphire: Největší a nejznámějšní videoherní série světa – Pokémon – se vrací na Game Boy Advance. Pokémon Ruby a Pokémon Sapphire byly vytvořeny exkluzivně pro nejznámější přenosnou herní konzoli a bude zahrnovat spoustu nových prvků, mnohem více Pokémonů, které budete moci získat a nádherná grafika vám představí svět Pokémonů tak, jako nikdy předtím.

 

ak získat Heat Badge

Výprava za získání Heat Badge vás provede mnoha novými regiony Hoenn. My vám tady přiblížíme pouze několik hlavních zastávek. Při pouti přes horu Mt. Chimney se dozvíte mnoho zajímavých novinek o týmech Agua i Magma. Časem se dostanete až do města Lavaridge, kde už byste měli být více než připraveni na to, postavit se vůdci zdejší tělocvičny – Flannery.
Pokémon Day Care
Na Route 117 naleznete Pokémon Day Care. Zatímco půjdete dále, můžete zde nechat jednoho nebo dva Pokémony a během toho, co budete pryč, tak oni postoupí o nějakou tu úroveň. Pokud v Day Care necháte samičku a samečka stejného druhu Pokémonů, může tam po vašem návratu čekat překvapení v podobě Pokémoního vajíčka (Pokémon Egg)!
Verdanturf Town
Město Verdanturf, usazené v srdci starodávné vysočiny, je známé svým čistým vzduchem. Váš starý kamarád Wally žije ve městě se svým bratrancem jménem Wanda, který se tady léčí. Až se naučíte Rock Smash, otevřete Rusturfský tunel a konečně spojte dvě města a znovu spojte rozdělený pár. Ve Verdanturf Town se také pořádá první Pokémoní soutěž (Pokémon Contest), jíž se můžete zúčastnit.
Route 112
Route 112 je horská stezka, která spojuje Route 111 s Lavaridge Town. Lanovka na Mt. Chimney je díky týmům Aqua a Magma dočasně mimo provoz. Povídá se, že zbytek jejich členů míří do Fallarbor Town, takže je sledujte po ohnivé stezce (Fiery Path).
Fallabor Town
Fallabor Town je malá farmářská komunita usazená na úpatí Mt. Chimney. Ačkoli na město vytrvale padá vulkanický popel, jsou obyvatelé schopni vypěstovat některé odolné rostliny. Fallabor Town se chlubí několika jedinečnými atrakcemi, jako např. laboratoř profesora Cozmo, domem Učitele pohybu (Move Tutor’s house) a super hodnotnými Pokémoními soutěžemi (Super-rank Pokémon Contest Hall).
Meteor Falls
Jděte do Meteor Falls, kde najdete profesora Cozmo a tým Magma nebo Aqua diskutující o Meteoritu, který našli. Když se objeví druhý tým a hádka vypukne. Až tým Aqua nebo Magma uteče s Meteoritem, tak se dozvíte zase něco více o záměrech těchto dvou týmů. Pronásledujte tým na Mt. Chimney, abyste získali Meteorit.
Mt. Chimney
Tým Magma a Aqua soustředí své síly na vrcholu Mt. Chimney — každý se snaží zmařit plány toho druhého. Až jeden z týmů zmizí s Meteoritem z Meteor Falls, začne lanovka na Route 112 opět fungovat. Vyjeďte lanovkou na vrchol Mt. Chimney tým, který uprchl s Meteorem dříve, než ho použije pro své zlé úmysly.
Vůdce tělocvičny v Lavaridge Town – Flannery
Doporučený typ útoku: vodní (water), zemní (ground), skalní (rock)
Kouřová mlha plní síně tělocvičny v Lavaridge Town, kde ze žhavého písku vyskočí ukrytý Pokémoní trenér připravený k boji. Trenéři a vůdce tělocvičny používají Pokémony ohnivého typu — někteří z nich jsou dvou typů. Vodní Pokémoni s pohyby jako Water Gun a Bubble Beam snadno uhasí ohnivé Pokémony. Když vyrazíte na vůdce tělocvičny – Flannery – dávejte si pozor na super silný pohyb Overheat, mlže totiž v jediném úderu vašeho Pokémona omráčit. Pokud se vám podaří porazit Flannery, získáte Heat Badg

Nejčastěji kladené otázky (FAQ)

Co je nového v Pokémon Ruby a Pokémon Sapphire?
Pokémon Ruby a Sapphire mají zcela nový svět, spousty nových Pokémonů, bojový systém dva na dva, Pokémoní soutěže (Pokémon Contests) a mnoho dalšího.
 

Co jsou Pokémoni?
Pokémoni jsou jedinečná stvoření vyskytující se všech možných tvarech a velikostech. Každý Pokémon je specializovaný na jeden nebo dva typy elementárních schopností (jako je tráva (grass), oheň (fire) nebo voda (watter)), které používá v soubojích. Pokémoni také rozvíjejí svou vlastní osobnost, radosti i smutky — právě tak jako lidé. Podle jejich osobnosti mají také oblíbenou chuť PokéBlocků. Pokémoni a lidé se naučili žít společně a teď pracují v harmonii, aby vytvořili lepší život pro všechny.
Pokémoní trenéři získávají Pokémony z divočiny a trénují je k bojům s ostatními i na jiné úkoly. Bojem se Pokémoni i jejich trenéři zdokonalují a získávají různé odznaky a tituly. Trenéři a jejich Pokémoni se stávají blízkými přátely, krmí je a pomáhají jim se vyvíjet v silnější stvoření.
 

Jak Pokémoni rostou?
Pokémoni rostou a vyjívevjí se mnoha různými způsoby. Když Pokémoni cestují s Pokémoním trenérem, tak získávají zkušenosti z bitev s divokými Pokémony a ostatními trenéry. Pokémoni také získávají zkušenosti, když je necháte v Daycare Center, ale nic nepředčí bojové zkušenosti z první ruky. Pokémoni vyrostlí v Daycare a Pokémoni vyrostlí s trenérem se učí speciální pohyby rozdílně.
Pokémoni také zesílí, když používají nebo nesou předmět. Zkušení trenéři budou vědět, co jejich Pokémoni mají rádi a dají jim ty správné předměty, aby byli Pokémoni silnější. Někteří Pokémoni mají schopnost vyvinout se, když sodáhnou určitého stadia svého života. Ve hře existují předměty, které dokáží evoluci vyvolat, ale takto vyvinutí Pokémoni nebudou tak silní jako ti, kteří se vyvinuli přirozeně.
 

Jak jsou Pokémoní typy využity v bitvách?
Všichni Pokémoni se specializují na jeden nebo dva elementární typy. Typy Pokémonů odrážejí Pokémoní sílu a slabosti stejně jako prostředí z něhož pocházejí. Např. ohnivý Pokémon, který se často vyskytuje poblíž vulkánů nebo lávy, exceluje v ohnivých útocích a je slabý proti vodním útokům. Pokud víte, jaký typ Pokémonů používá váš soupeř, bývá obvykle dobrou stratedií použít Pokémony opačného typu. Vůdcové tělocvičen a trenéři obvykle používají Pokémony jednoho nebo dvou typů.
Když Pokémon použije pohyb, který je patřičně silný proti Pokémonovi opačného typu, tak je útok mnohem účinnější. Myslete však také na obranu. Pokud protivník používá Pokémony takového typu, proti němuž má váš Pokémon nevýhodu, tak použijte jiného Pokémona.
 

Jak získat Pokémony?
Jako většina stvoření i Pokémoni žijí v prostředí, které jim nejlépe vyhovuje. Zkušený trenér Pokémonů bude hledat všude a brzy zjistí, kde najít ten který typ. Jakmile narazíte na Pokémona, použijte PokéNav, abyste viděli všechna místa, kde se ten druh v Hoenn vyskytuje. Někteří Pokémoni jsou plašší než jiní. Abyste chytili některé Pokémony, tak budete potřebovat určité HM, TM nebo klíčové předměty (např. udici).
Divoké Pokémony může být obtížné chytit. Oslabte je v boji a pak na něj hoďte PokéBall, do kterého se chytí. Experimentujte s různými typy PokéBallů, abyste chytili silnější Pokémony.
 

Co jsou TM a HM?
TM (Technical Machines) a HM (Hidden Machines) obsahují speciální schopnosti, kterým můžete naučit své Pokémony. TM umožní jednomu Pokémonovi jedenkrát použít nějaký pohyb. Poté, co TM použijete, tak zmizí, takže vybírejte Pokémona, kterému TM dáte opatrně. HM nabídne schopnost, již budete moci používat znova a znova na každého Pokémona, který je schopnen se ji naučit.
TM a HM mohou naučit speciální pohyby, které váš Pokémon bude moci používat v boji i mimo něj. Některé HM, jako např. Surf a Fly, vám otevřou novou formu cestování – pokud Pokémona, který se tuto schopnost naučil, máte u sebe. Ostatní HM, jako Cut a Rock Smash, vám umožní vyčistit cestu tam, kde jinak není možné pokračovat. TM obvykle obsahují vzácné pohyby, které se mohou naučit pouze určití Pokémoni a to jenom jedenkrát, takže vybírejte Pokémona velmi opatrně!

Laboratoř prof. Birche

STRATEGIE

Vítejte v laboratoři prof. Bircha
Tady se můžete naučit více o světě Pokémonů a nové zemi Hoenn. Pomůžeme vám získat první čtyři odznaky a poukážeme na hlavní body na vaší pouti.

POKÉMON 101

Co jsou Pokémoni?
Co jsou Pokémoni? Pokémoni jsou jedinečná stvoření všech možných tvarů a velikostí. Každý Pokémon se specializuje na jednu nebo dvě elementární schopnosti (jako je tráva, oheň nebo voda), které pak používají v boji. Pokémoni také rozvíjejí své osobnosti, radost i nelibost — stejně jako lidé. Také mají rádi PokéBlocky oblíbených chutí, v závislosti na jejich osobnosti. Pokémoni a lidé se naučili žít a pracovat společně v harmonii a snaží se vytvořit lepší život pro všechny.
Trenéři Pokémonů získávají své Pokémony z divočiny a trénují je pro souboje a vykonávání jiných úkolů. V bojích Pokémonů mohou jak oni, tak i trenéři předvést své schopnosti a soupeřit o různé odznaky a tituly. Trenéři se stali blízkými přátely svých Pokémonů, krmí je a pomáhají jim vyvinout se v silnější stvoření.
Po spojení svých GBA Game Link kabely mohou trenéři se svými přátely vyměňovat své Pokémony. Hrajete-li Pokémon Ruby a váš kamarád hraje Pokémon Sapphire, můžete Pokémony vyměňovat i mezi těmito dvěmi hrami, abyste získali Pokémony, kteří jsou v té vaší verzi hry vzácní.
Jak Pokémoni rostou?
Pokémoni rostou a vyvíjejí se mnoha různými způsoby. Když Pokémon cestuje s trenérem, získává v bojích s divokými Pokémony a ostatními trenéry zkušenosti. Také získávají zkušenosti, když zůstanou v Pokémon Daycare, ale nic nepřekoná zkušenosti z bojů. Pokémoni rostoucí v Daycare a Pokémoni, kteří vyrůstají s trenérem se učí speciální pohyby odlišně.
Pokémoni také rostou více, používají či nesou-li předměty. Zkušený trenér budou vědět, co jeho Pokémoni mají rádi a dají jim ty správné předměty, aby Pokémoni rostli lépe. Někteří Pokémoni mají schopnost se vyvinout tehdy, dosáhnou-li jistého období svého života. Ve hře existují předměty, které dokáží navodit vývin, ale takto urychleně vyvinutí Pokémoni nebudou tak silní jako když se vyvinou přirozeně.
Jak jsou v bojích požívány typy Pokémonů?
Všichni Pokémoni mají jeden nebo dva elementární scopnosti a podle nich se dělí na typy. Typy Pokémonů odrážejí sílu a slabosti Pokémona právě tak jako prostředí z něhož pocházejí. Například: Pokémona Ohňového typu (Fire) často naleznete poblíž sopky nebo lávy, vyniká v ohnivých útocích, ale je slabý proti vodním útokům. Pokud víte, jaký typ Pokémonů používá váš protivník, je obvykle dobrou strategií použít opačné typy Pokémonů. Vůdci tělocvičen a trenéři vždy používají jeden nebo dva typy Pokémonů.
Pokud Pokémon použije pohyb, který je zvláště silný proti soupeři, způsobí mu tím mnohem větší poškození. Také držte v mysli slabosti svých Pokémonů, používá-li váš protivník Pokémona, vůči němuž je váš Pokémon slabý v odolnosti, postavte proti němu jiného Pokémona.
Jak chytit Pokémona?
Jako většina stvoření, tak i Pokémoni žijí v prostředí, které nejlépe splňuje jejich potřeby. Zkušený trenér Pokémonů bude Pokémony hledat všude a naučí se, kde najde různé jejich typy. Jakmile narazíte na Pokémona, použijte svůj PokéNav a v něm se dozvíte, kde všude byl tento Pokémon v Hoenn viděn. Někteří Pokémoni jsou mnohem plašší než ostatní. Budete potřebovat určité HM, TM nebo důležité předměty, jako je např. rybářský prut, abyste některé z nich chytili.
Divoké Pokémony může být obtížné polapit. Oslabte divokého Pokémona v boji a pak na něj hoďte PokéBall, abyste jej chytili. Experimentujte s různými typy PokéBallů, abyste mohli chytit silnější Pokémony.
Co jsou TM a HM?
TM (Technical Machines) a HM (Hidden Machines) obsahují speciální schopnosti, kterým můžete naučit své Pokémony. TM umožní jednomu Pokémonovi jedenkrát použít nějaký pohyb. Poté, co TM použijete, tak zmizí, takže vybírejte Pokémona, kterému TM dáte opatrně. HM nabídne schopnost, již budete moci používat znova a znova na každého Pokémona, který je schopnen se ji naučit.
TM a HM mohou naučit speciální pohyby, které váš Pokémon bude moci používat v boji i mimo něj. Některé HM, jako např. Surf a Fly, vám otevřou novou formu cestování – pokud Pokémona, který se tuto schopnost naučil, máte u sebe. Ostatní HM, jako Cut a Rock Smash, vám umožní vyčistit cestu tam, kde jinak není možné pokračovat. TM obvykle obsahují vzácné pohyby, které se mohou naučit pouze určití Pokémoni a to jenom jedenkrát, takže vybírejte Pokémona velmi opatrně!
ODZNAKY Z TĚLOCVIČEN

Abyste se stali uznávaným trenérem Pokémonů, budete muset projít souboji proti ostatním trenérům. Během svého dobrodružství narazíte na všechny druhy trenérů, ale ty nejlepší naleznete v Pokémoních tělocvičnách (Pokémon Gym).
Každý vůdce je obtížný, specializovaný trenér. Např. jeden vůdce může být expert s kamennými Pokémony, zatímco jiný se specializuje na útoky elektrického typu. Avšak, pokud porazíte vůdce tělocvičny, získáte oficiální odznak Pokémoní ligy (Pokémon League Badge) jako odměnu za vaše znamenité vítězství. Tyto odznaky vám budou na vaší cestě prospěšné mnoha způsoby.
Roxanne
Stone Badge
Rustboro City Gym – Roxanne
Kamenný odznak zvýší útočnou sílu (Attack Power) vašeho Pokémona a umožní vám používat schopnost Cut mimo bitvu.
Knuckle Badge
Dewford Town Gym – Brawly
Knuckle Badge způsobí, že všichni Pokémoni na 30 úrovni nebo nižší vás budou poslouchat a to i tehdy, když je dostanete výměnou. Také vám umožní používat schopnost Flash mimo bitvu.
Brawly
Wattson
Dynamo Badge
Mauville City Gym – Wattson
Jakmile získáte Dynamo badge, tak se rychlost vašich Pokémonů zvýší. Odznak také umožní používání použití schopnosti Rock Smash mimo bitvu.
Heat Badge
Lavaridge Town Gym – Flannery
Heat Badge způsobí, že všichni Pokémoni 50 úrovně a nižší vás budou poslouchat a nezáleží na tom, jak jste je získali. Také vám umožní použít schopnost Strengh i mimo bitvu.
Flannery
Norman
Balance Badge
Petalburg Gym – Norman
Balance Badge zvýší obrannou sílu vašich Pokémonů a umožní vám použít schopnost Surf i mimo bitvu.
Feather Badge
Fortree City Gym – Winnona
Pokud nesete tento odznak, tak vás budou poslouchat všichni Pokémoni na 70 a nižší úrovni. Také vám umožní používat schopnost Fly kdykoli chcete.
Winnona
Tate & Liza
Mind Badge
Mossdeep City Gym – Tate & Liza
Mind Badge zvýší Pokémonům Special Attack a Special Defense. Také vám dovolí používat schopnost Dive i mimo bitvu.
Rain Badge
Sootopolis City Gym – Wallace
Když nesete tento odznak, budou vás poslouchat všichni Pokémoni a také budete moci používat schopnost Waterfall i mimo bitvu.

ak získat Stone Badge

Obě hry začínají stěhováním vaší rodiny z Johto do Hoenn. Vaše cesta k cíli – stát se Pokémoním expertem – začne chvíli poté, co se usadíte v domě ve městě Littleroot. Váš soupeř a soused je dítětem známého Pokémoního experta z Littlerootu, profesora Birche. Váš soupeř bude opačného pohlaví než vaše postava.
Zachraňte profesora Birche!
Poté, co se setkáte s vaším sousedem, jděte na sever. Profesor Birch je venku a provádí nějaké polní výzkumy, když jej napadne divoký Pokémon. A on volá o pomoc! Z jeho brašny si vyberte jednoho ze tří Pokémonů a pusťte se do boje s divokým Pokémonem. Vybírejte důkladně — Pokémon, kterého si vyberete, bude vaším prvním Pokémonem.
Kterého Pokémona?
Každý typ Pokémona má své výhody a nevýhody, co se týče útoků na jiné typy Pokémonů. Torchic je Pokémon Ohňového typu (Fire), Treecko je Travní Pokémon (Grass) a Mudkip je vodní Pokémon (Water). Existuje mnoho rozdílných typů Pokémonů a někteří Pokémoni jsou dokonce dvou typů.
Město Oldtale
Cestou na sever za vaším soupeřem narazíte v Oldtale Town na první Pokémon Mart a Pokémon Center. V Pokémon Mart můžete nakoupit speciální předměty a Pokémon Center je vaší základnou pro vše Pokémoní.
Route 102
Podél Route 102 najdete čtyři trenéry Pokémonů. Chyťte divokého Zigzagoona — s jeho Pickup schopností vám Zigzagoon pomůže během cesty nalézt různé věci.
Petalburg City
Na cestě do Petalburg City budete muset bojovat s divokými Pokémony i trenéry Pokémonů. Petalburg City je první místo, kde narazíte na Pokémoní tělocvičnu a zároveň je to tělocvična vašeho tatínka. Můžete svého tátu navštívit, ale on s vámi nebude chtít bojovat, dokud nebudete silnější.
Tým Aqua nebo Magma
Vaší další zastávkou bude Rustboro City, ale aby jste se tam dostali, budete muset urazit větší vzdálenost. Při pouti přes Petalburgské lesy se setkáte a budete bojovat s členy týmu Magma v Pokémon Ruby nebo s týmem Aqua v Pokémon Sapphire. A to je teprve první z mnoha utkání s členy týmů Magma a Aqua.
Bitvy dva na dva
Na první tým trenérů narazíte na mostě cestou do Rustboro City. Upravte si své Pokémony tak, aby jeden, kterého chcete použít v boji, byl vlevo a první napravo.
Vůdce tělocvičny v Rustboro City – Roxanne
Doporučené typy útoků: Voda (water), tráva (grass)
Pokémonská tělocvična v Rustboro City má jednoduchý vzhled. V tělocvičně jsou pouze dva Pokémoní trenéři, takže buďte připraveni na boj s Roxannou. Oba trenéři i Roxanne používají Rock-a-Ground (skalní a zemní) a Rock (skalní) typ Pokémonů. Přiveďte s sebou nějaké travní (grass) a vodní (water) Pokémony, které jste mohli pochytat cestou do Rustboro City a dosáhnetesnadného vítězství. Pokud zvítězíte, Stone Badge bude váš.

Jak získat Knuckle Badge

S prvním odznakem (badge) v rukou se vydejte cestou Route 116, kde narazíte na zoufalého člena spolku Devon. Vysvětlí vám, že byl přepaden a okraden a ukáže vám, kudy uprchli lupiči. Pronásledujte zloděje po Route 116 a v Rusturf Tunnel znovu získáte zboží Devonu a zachráníte Peeko pana Brineye.
Korporace Devon
Devon Corp. je zodpovědná za mnoho z nejužitečnějších vynálezů v Hoenn, např. běžecké boty (Running Shoes), PokéDex a PokéNav. Poté, co doručíte dopis Stevenovi a vezmete Devonské zboží do Slateport City, vraťte se do Devon Corp., kde dostanete od presidenta Exp. Share jako projev díků za vaši pomoc.
Route 116
Route 116 spojuje Rustboro City a Rusturf Tunnel. Podél cesty můžete nalézt mnoho nových Pokémonů — některé z nich jsou pouze na Route 116 (např. Skitty a Nincada), takže si udělejte čas a důkladně to tam prohledejte. Mějte oči otevřené, protože narazíte na nedočkavé Pokémoní trenéry, kteří chtějí bojovat a také užitečné věci v PokéBallech ležících v trávě.
Rusturf Tunnel
Rusturf Tunnel spojuje Rustboro City s Verdanturf Town. Kvůli vyrušení divokého Pokémona byla stavba tunelu zastavena. Když porazíte členy Aqua nebo Magma týmu, tak najdete jak ukradené zboží Devonu (Devon Goods), tak i Wingulla, Peeko, pana Brineye. Venku z tunelu, na straně k Verdanturf Townu, najdete Blackglasses.
Route 105
Route 105, vedoucí po oceánu, je pokrytá vyčnívajícími skálami a malými ostrůvky. Poprvé cestujete po Route 105 na lodi pana Brineye. Dokud však nebudete moci používat schopnost Surf, nebudete moci vystoupit na žádný z ostrůvků ani bojovat s kterýmkoli z Pokémoních trenérů podél této cesty, takže se posaďte a nechejte se unášet scenérií plavby do Dewford Townu.
Dewford Town
Dewford Town je malá ostrovní komunita s barvitou a jedinečnou kulturou. Druhá Pokémoní tělocvična na vašem seznamu leží v samotném srdci Dewford Townu, kde je vedoucím tělocvičny idol mladých – Brawly. Navštivte Dewford Hall, kde zjistíte, co je trendem v Dewfordu. Když se lidé zeptají, co si myslíte, že je trendem, stvořte novou frázi, která spustí další šílenství!
Stará udice (Old Rod)
Někteří lidé žijí z rybolovu. Když si promluvíte s rybářem poblíž Dewfordského Pokémoního centra, tak vám dá starou udici a některé ze svých nejlepších rybářských rad. S udicí můžete lovit vodní Pokémony po celé Hoenn. Avšak někteří z Pokémonů žijících ve vodě jsou pro Old Rod příliš velcí.
Vůdce tělocvičny v Dewford Town – Brawly
Doporučené typy útoků: létací (flying), psychické (psychic)
Pokémoní tělocvična v Dewford Townu je zahalena temnotou, protože trenéři Pokémonů bojového typu (Fighting) pěstují své schopnosti ve stínech. Než se dostanete k vůdci tělocvičny Brawlymu, budete muset porazit tři jiné trenéry. Když vstoupíte do tělocvičny, budete vidět pouze v malém kruhu kolem sebe. Když porazíte všechny trenéry, tak se viditelnost zlepší. Pokémoni létacího a psychického typu jsou strašliví protivníci bojují-li proti Pokémonům Fighting typu, takže si s sebou přiveďte alespoň jednoho od každého typu. Pokémoní pohyby jako Zmatení (Confusion), Náraz (Gust), Klovnutí (Peck) a Křídlový útok (Wing Attack) jsou velmi efektivní. Poražte Brawlyho a získáte Knuckle Badge.

Jak získat Dynamo Badge

Jakmile získáte Knuckle Badge, tak je ten správný čas vyrazit k Mauville City, kde budete zápolit s vůdcem místní Pokémoní tělocvičny o Dynamo Badge. Podél cesty prozkoumáte mnoho nových oblastí a narazíte na divoké Pokémony, jaké jste nikdy předtím neviděli. Než vyrazíte z Dewford Townu, tak se ujistěte se, že máte dostatek PokéBallů.
Granitová jeskyně
Granitová jeskyně je hluboká a rozlehlá sluj, která ukrývá mnoho tajemství a Pokémonů, kteří se vyskytují výlučně v této oblasti (např. Aron a Abra). Jeskyni můžete prozkooumat kdykoli, ale je to mnohem jednodušší, když můžete použít HM 05 (Flash) i mimo bitvu pro osvícení vaší cesty. Existují určité oblasti Granitové jeskyně, které nemůžete prozkoumat, dokud nebudete mít Mach Bike.
Route 107 & 108
Cesty Route 107 & 108 jsou oceánské cesty. Obě cesty pojedete na lodi pana Brineye. Poté, co se naučíte používat schopnost Surf i mimo bitvu, postavte se Pokémoním trenérům plavajícím kolem cest. Také budete moci prozkoumat opuštěnou loď na Route 108.
Route 109
Na Route 109 naleznete Pokémoní trenéry vyhřívající se na slunci a koupající se ve slané vodě. Poté, co se naučíte schopnost Surf, budete schopni prozkoumat ostrůvky podél této cesty. Majitel pobřežního domu vás odmění balíkem šesti Soda Pop, pokud porazíte všechny tři Pokémoní trenéry v jeho domě.
Slateport City
Mořským přílivem a odlivem omývané město Slateport je rušným přístavem. Přijíždějí sem lodi z celé Hoenn, přivážejí různé jedinečné zboží do obchodů ve městě. Ujistěte se, že jste si promluvili s Dockem uvnitř Sternových loděnicí – zeptá se vás,zda byste doručili Devon Goods kapitánu Sternovi do Oceánského musea.
Route 110 & Cyklistická stezka
Oblast mezi Slateport City a Mauville City je jedinečnou kombinací přírody a inovací. Route 110 je travnatá stezka s čistou vodou po obou stranách. Nad Route 110 se během jízdy mezi dvěmi městy mohou cyklisté kochat nádhernou scenérií. Když budete muset jít poprvé po Route 110, tak vyhlížejte divoké Pokémony.
Trick House
Trick Master je pyšný na to, že je nejlepším návrhářem hádanek v celé Hoenn. Pokaždé, když získáte nový odznak z Pokémoních tělocvičen, tak se stavte v Trick House, abyste zjistili, co Trick Master vymyslel. Hledejte třpitící se bod v přední místnosti, abyste zjistili, kde je Trick Master ukrytý.
Vůdce tělocvičny v Mauville City – Wattson
Doporučený typ útoku: zemní (ground)
Pokémoní tělocvična v Mauville City je supernabitá Pokémony elektrického typu a jejich trenéry. Než se setkáte s jejich vůdcem Wattsonem, budete muset porazit čtyři trenéry Pokémonů. Trenéři z tělocvičny používají široké množství elektrických Pokémonů, někteří z nich jsou dvojitého typu. Stoupněte na světelné západky a přesunete elektrické bariéry v tělocvičně. Neberte vodní a létející Pokémony do bitvy, protože by dostali elektrickou ránu. Zemní Pokémoni odolají elektrickým útokům nejlépe, ale ohniví Pokémoni jsou také dobří. Porazíte-li Wattsona, dostanete Dynamo Badge.

Jak získat Heat Badge

Výprava za získání Heat Badge vás provede mnoha novými regiony Hoenn. My vám tady přiblížíme pouze několik hlavních zastávek. Při pouti přes horu Mt. Chimney se dozvíte mnoho zajímavých novinek o týmech Agua i Magma. Časem se dostanete až do města Lavaridge, kde už byste měli být více než připraveni na to, postavit se vůdci zdejší tělocvičny – Flannery.
Pokémon Day Care
Na Route 117 naleznete Pokémon Day Care. Zatímco půjdete dále, můžete zde nechat jednoho nebo dva Pokémony a během toho, co budete pryč, tak oni postoupí o nějakou tu úroveň. Pokud v Day Care necháte samičku a samečka stejného druhu Pokémonů, může tam po vašem návratu čekat překvapení v podobě Pokémoního vajíčka (Pokémon Egg)!
Verdanturf Town
Město Verdanturf, usazené v srdci starodávné vysočiny, je známé svým čistým vzduchem. Váš starý kamarád Wally žije ve městě se svým bratrancem jménem Wanda, který se tady léčí. Až se naučíte Rock Smash, otevřete Rusturfský tunel a konečně spojte dvě města a znovu spojte rozdělený pár. Ve Verdanturf Town se také pořádá první Pokémoní soutěž (Pokémon Contest), jíž se můžete zúčastnit.
Route 112
Route 112 je horská stezka, která spojuje Route 111 s Lavaridge Town. Lanovka na Mt. Chimney je díky týmům Aqua a Magma dočasně mimo provoz. Povídá se, že zbytek jejich členů míří do Fallarbor Town, takže je sledujte po ohnivé stezce (Fiery Path).
Fallabor Town
Fallabor Town je malá farmářská komunita usazená na úpatí Mt. Chimney. Ačkoli na město vytrvale padá vulkanický popel, jsou obyvatelé schopni vypěstovat některé odolné rostliny. Fallabor Town se chlubí několika jedinečnými atrakcemi, jako např. laboratoř profesora Cozmo, domem Učitele pohybu (Move Tutor’s house) a super hodnotnými Pokémoními soutěžemi (Super-rank Pokémon Contest Hall).
Meteor Falls
Jděte do Meteor Falls, kde najdete profesora Cozmo a tým Magma nebo Aqua diskutující o Meteoritu, který našli. Když se objeví druhý tým a hádka vypukne. Až tým Aqua nebo Magma uteče s Meteoritem, tak se dozvíte zase něco více o záměrech těchto dvou týmů. Pronásledujte tým na Mt. Chimney, abyste získali Meteorit.
Mt. Chimney
Tým Magma a Aqua soustředí své síly na vrcholu Mt. Chimney — každý se snaží zmařit plány toho druhého. Až jeden z týmů zmizí s Meteoritem z Meteor Falls, začne lanovka na Route 112 opět fungovat. Vyjeďte lanovkou na vrchol Mt. Chimney tým, který uprchl s Meteorem dříve, než ho použije pro své zlé úmysly.
Vůdce tělocvičny v Lavaridge Town – Flannery
Doporučený typ útoku: vodní (water), zemní (ground), skalní (rock)
Kouřová mlha plní síně tělocvičny v Lavaridge Town, kde ze žhavého písku vyskočí ukrytý Pokémoní trenér připravený k boji. Trenéři a vůdce tělocvičny používají Pokémony ohnivého typu — někteří z nich jsou dvou typů. Vodní Pokémoni s pohyby jako Water Gun a Bubble Beam snadno uhasí ohnivé Pokémony. Když vyrazíte na vůdce tělocvičny – Flannery – dávejte si pozor na super silný pohyb Overheat, mlže totiž v jediném úderu vašeho Pokémona omráčit. Pokud se vám podaří porazit Flannery, získáte Heat Badge.

Nejčastěji kladené otázky (FAQ)

Co je nového v Pokémon Ruby a Pokémon Sapphire?
Pokémon Ruby a Sapphire mají zcela nový svět, spousty nových Pokémonů, bojový systém dva na dva, Pokémoní soutěže (Pokémon Contests) a mnoho dalšího.

Co jsou Pokémoni?
Pokémoni jsou jedinečná stvoření vyskytující se všech možných tvarech a velikostech. Každý Pokémon je specializovaný na jeden nebo dva typy elementárních schopností (jako je tráva (grass), oheň (fire) nebo voda (watter)), které používá v soubojích. Pokémoni také rozvíjejí svou vlastní osobnost, radosti i smutky — právě tak jako lidé. Podle jejich osobnosti mají také oblíbenou chuť PokéBlocků. Pokémoni a lidé se naučili žít společně a teď pracují v harmonii, aby vytvořili lepší život pro všechny.
Pokémoní trenéři získávají Pokémony z divočiny a trénují je k bojům s ostatními i na jiné úkoly. Bojem se Pokémoni i jejich trenéři zdokonalují a získávají různé odznaky a tituly. Trenéři a jejich Pokémoni se stávají blízkými přátely, krmí je a pomáhají jim se vyvíjet v silnější stvoření.

Jak Pokémoni rostou?
Pokémoni rostou a vyjívevjí se mnoha různými způsoby. Když Pokémoni cestují s Pokémoním trenérem, tak získávají zkušenosti z bitev s divokými Pokémony a ostatními trenéry. Pokémoni také získávají zkušenosti, když je necháte v Daycare Center, ale nic nepředčí bojové zkušenosti z první ruky. Pokémoni vyrostlí v Daycare a Pokémoni vyrostlí s trenérem se učí speciální pohyby rozdílně.
Pokémoni také zesílí, když používají nebo nesou předmět. Zkušení trenéři budou vědět, co jejich Pokémoni mají rádi a dají jim ty správné předměty, aby byli Pokémoni silnější. Někteří Pokémoni mají schopnost vyvinout se, když sodáhnou určitého stadia svého života. Ve hře existují předměty, které dokáží evoluci vyvolat, ale takto vyvinutí Pokémoni nebudou tak silní jako ti, kteří se vyvinuli přirozeně.

Jak jsou Pokémoní typy využity v bitvách?
Všichni Pokémoni se specializují na jeden nebo dva elementární typy. Typy Pokémonů odrážejí Pokémoní sílu a slabosti stejně jako prostředí z něhož pocházejí. Např. ohnivý Pokémon, který se často vyskytuje poblíž vulkánů nebo lávy, exceluje v ohnivých útocích a je slabý proti vodním útokům. Pokud víte, jaký typ Pokémonů používá váš soupeř, bývá obvykle dobrou stratedií použít Pokémony opačného typu. Vůdcové tělocvičen a trenéři obvykle používají Pokémony jednoho nebo dvou typů.
Když Pokémon použije pohyb, který je patřičně silný proti Pokémonovi opačného typu, tak je útok mnohem účinnější. Myslete však také na obranu. Pokud protivník používá Pokémony takového typu, proti němuž má váš Pokémon nevýhodu, tak použijte jiného Pokémona.

Jak získat Pokémony?
Jako většina stvoření i Pokémoni žijí v prostředí, které jim nejlépe vyhovuje. Zkušený trenér Pokémonů bude hledat všude a brzy zjistí, kde najít ten který typ. Jakmile narazíte na Pokémona, použijte PokéNav, abyste viděli všechna místa, kde se ten druh v Hoenn vyskytuje. Někteří Pokémoni jsou plašší než jiní. Abyste chytili některé Pokémony, tak budete potřebovat určité HM, TM nebo klíčové předměty (např. udici).
Divoké Pokémony může být obtížné chytit. Oslabte je v boji a pak na něj hoďte PokéBall, do kterého se chytí. Experimentujte s různými typy PokéBallů, abyste chytili silnější Pokémony.

Co jsou TM a HM?
TM (Technical Machines) a HM (Hidden Machines) obsahují speciální schopnosti, kterým můžete naučit své Pokémony. TM umožní jednomu Pokémonovi jedenkrát použít nějaký pohyb. Poté, co TM použijete, tak zmizí, takže vybírejte Pokémona, kterému TM dáte opatrně. HM nabídne schopnost, již budete moci používat znova a znova na každého Pokémona, který je schopnen se ji naučit.
TM a HM mohou naučit speciální pohyby, které váš Pokémon bude moci používat v boji i mimo něj. Některé HM, jako např. Surf a Fly, vám otevřou novou formu cestování – pokud Pokémona, který se tuto schopnost naučil, máte u sebe. Ostatní HM, jako Cut a Rock Smash, vám umožní vyčistit cestu tam, kde jinak není možné pokračovat. TM obvykle obsahují vzácné pohyby, které se mohou naučit pouze určití Pokémoni a to jenom jedenkrát, takže vybírejte Pokémona velmi opatrně!

Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2020; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.