Najdete nás i na
Facebooku

HERNÍ NOVINKA
Bře
19
2013

Pokémon Puzzle Chalenge

Informace o hře

Na první pohled by si leckdo mohl myslet, že už je tu další šílená hra s Pokémony a jejich nejznámějším Pikachu. Naštěstí tomu tak úplně není. Jedná se totiž o logickou hru jen s námětem Pokémonů, zřejmě aby přilákala co nejvíce hráčů. Jenomže to není ani potřeba, neboť hra by byla dobrá i bez nich.
O co tedy jde. Jak už jsem řekl, jedná se o logickou hru a trochu připomíná Tetris. Přesněji řečeno, máte zde také sloupec, ale místo toho, aby kostky padaly ze shora, zde vyjíždí celá řada různě barevných kostek zespoda. Vaším úkolem je složit nejméně 3 kostky stejného symbolu vedle sebe nebo na sebe a pak zmizí. Jako v každé logické hře, tak i zde, je samozřejmě hromada dalších možností, jak složit kostky do sebe, aby řada/sloupec byl co nejdelší a vám se přičetlo co nejvíce bodů. Nemyslete si, že s kostkami můžete libovolně pohybovat. Jste totiž omezeni tím, že kostky můžete vyměňovat/přesouvat jen se sousedními kostkami a to jen vodorovně.
Aby hra nepůsobila po nějakém čase stereotypně, tak zde máte celou řadu herních módů, jako klasické hra pro jednoho nebo pro dva a trénink. A nebo ty méně klasické jako Garbage, kde vám navíc ze shora do vašeho pole padají různě velké bloky a vy je pak musíte odstraňovat. Nebo Puzzle mód, kde máte rozestavěné kostky a máte určitý počet tahů na to, abyste je všechny odstranili z hrací plochy.
Vliv Pokémonů na hru je řekněme decentní. Pokud vám nic neříkají a nebo jim nerozumíte, tak věřte, že s hrou nebudete mít žádné problémy. Pokud ale Pokémony žerete, tak navíc ke skvělé logické hře dostanete ještě bonus v podobě různých obrázků a informací o nich. V různých módech je můžete sbírat a vylepšovat a různě s nimi taktizovat, ale v podstatě jinak nemají na hru, jako takovou, vliv.
Hratelnost je u logických her to nejdůležitější, to je všem jasné. A i přes Pokémonní kabát je tato hra velice hratelná a neomrzí ani po delším hraní. Člověk se pořád snaží překonat nějaký rekord nebo získat nového Pokémona a nebo, když už všechno má, udělat nějaké nové kombo nebo nějaký jiný trik. A proto, i přes můj odpor k Pokémonům, musím vřele doporučit tuhle hru všem, co mají rádi logické hry, protože já jsem se u ní bavil celé hodiny a ještě nějaký čas určitě budu.

Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2020; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.