Najdete nás i na
Facebooku

HERNÍ NOVINKA
Bře
19
2013

Pokémon Diamond

Informace o hře

Pokémon Diamond a Pokémon Pearl nabízí řadu vzrušujících nových dobrodružství, aby potěšili zkušené i nové fanoušky Pokémonů. Děj je zasazen do úplně nového regionu, který se jmenuje „Sinnoh“. Hráči budou hrát za trenéra Pokémonů, ale na začátku svého dobrodružství si mohou zvolit, jestli budou na své cestě za získáním titulu Pokémon League Champion představovat dívku nebo chlapce. Dobrodružství pokračuje i nadále, neboť si hráč může na své Nintendo DS přenést některého Pokémona z jiné pokémoní hry pro Game Boy Advance a ve hraní Pokémon Diamond nebo Pokémon Pearl pokračovat s nimi.

Fakta o hře:

 • Ve hře se nalézá více než 100 nových Pokémonů.
 • Opět budete mít šanci vybrat si mezi trenérem-chlapcem a trenérem-dívkou.
 • Příběh začíná v městě Futaba Town (Futaba = První list).
 • Nový profesor se jmenuje Rowan (česky Jeřáb).
 • Zobrazení Pokémonů se trochu odlišuje podle toho, zda se jedná o ženu nebo muže.
 • Ve hře se vyskytují různé denní doby – ráno, den, večer, noc, pozdní noc – i různé druhy počasí, např. sněžení.
 • Roli ničemů převezme Team G (Ginga-dan).
 • Bojový systém se dramaticky změnil – útočný úder se stane fyzickým útokem, zatímco hyperpaprsek je speciální útok.
 • Existují nové schopnosti, které mohou být pro Pokémona výhodou, ale i nevýhodou.
 •  Existují také různá místa, kde je možné nalézt vzácné Pokémony, jako např. v pokémoní usedlosti.
 •  Pokémoni provádějí podobně jako ve hrách Pokémon Crystal nebo Pokémon Emerald na začátku boje krátkou animaci.
 • U každého Pokémona je v poznámkách trenéra uvedeno, kdy byl chycen.
 • Nový vynález, který hrdina nosí na ruce, se jmenuje Pokémon Watch (krátce Pokétch) a má přes 20 různých funkcí jako např. typ Informace, Přesný čas, Kalkulačka, Důchodový dohled a další (některé se ale otevřou až po určité době hraní).
 • Ve hře existují tzv. Pofin, které jsou vyrobeny z bobulí. Poté, co budou sesbírány potřebné bobule, může Pofin-pekárna začít vyrábět tyto delikatesy.
 • Bojová věž (Battle Tower) ze hry Pokémon Crystal je zpátky. Zde můžete bojovat až proti 7 pravým trenérům, které nejprve musíte natáhnout přes Wi-Fi Connection.

Region Sinnoh

Hra se odehrává v novém regionu Shin’ou (Sinnoh), předlohou pro něj byl japonský ostrov Hokkaido. Tento region je doposud největším regionem a kromě toho v něm existuje velký Podzemní svět.

V Podzemním světě je možné společně s přáteli pomocí dotekového pera nalézt poklady. Kromě toho se zde nacházejí skryté základny. Také zde můžete hrát proti kamarádům hru „Chyť vlajku“, při které mohou být ukryty vlajky ve skrytých základnách. Ten, kdo přinese jako první vlajky na svou tajnou základu, vyhrál a obdrží možnost uložit ve své skryté základně více předmětů.

Poté, co obdržíte od jednoho starého muže speciální prostředky, můžete v podzemním světě hledat fosilie, kameny a koule. Koule jsou bohatstvím, které můžete vyměnit za jiné věci.

Vývoj Pokémonů

Pokémoni se líhnou v Levelu 1, kromě toho se více jak 90% Pokémonů se může dále vyvíjet.

Existují pokémoní předstupně a možnosti vývoje u původních i zcela nových Pokémonů, ěkteří „staří“ Pokémoni získali nové stupně vývoje, např. z Roselie se může vyvinou Rozureido.

V Pokédexu existují nové funkce jako např. srovnání váhy pro člověka a Pokémona.

Global Trade Center

Existuje jedno zařízení, které se jmenuje „Global Trade Center“. Tam můžete odložit určitý počet Pokémonů a uvolnit je tak k výměně. Současně zadáte, jakého Pokémona byste za něho rádi získali (přitom můžete přidat přání na pohlaví a level). Je také možné hledat odložené Pokémony, aniž by bylo nutné dělat protinabídku.

Propojení s ostatními Pokémon hrami

Hra může komunikovat s hrami Pokémon Rubby and Saphire, Pokémon Emerald, Pokémon Fire Red a Pokémon Leaf Green pro GBA. K tomu může být každý den vybráno až 6 Pokémonů z herní kazety vložené GBA hry, kteří se potom objeví v parku nebo podobné oblasti v Diamond & Pearl a prostřednictvím parkových míčů mohou být znovu chyceny. Level Pokémona pak dpovídá levelu Pokémona, který se nachází v Pokémon herní kazetě.

Manaphy vajíčko, které jste získali ve W-misi ve hře Pokémon Ranger, můžete přenést do hry Pokémon Diamond and Pearl.

 

Pokémon Super Contests

Existují opět Pokémon soutěže (Pokémon Super Contests), ale s řadou nových doplňků. V této nové formě pokémoního soutěžení existují tři stupně:

 • Vizuální hodnocení – Během určitého časového limitu musíte pomocí dotekového pera svého Pokémona co možná nejpěkněji ozdobit různými věcmi.
 • Taneční hodnocení – Zde musíte představit nějakou choreografii se svým Pokémonem a ještě třemi tanečníky v pozadí. Také zde bude nasazeno dotekové pero.
 • Hodnocení projevu – Tak jako v případě Pokémon Rubby & Saphire musí i zde být Pokémon obodován porotou.

Pokémon Super Contests jsou podobně jako v Rubby & Saphire rozděleny do pěti kategorií a několika stupňů obtížnosti.

Nintendo Wi-Fi Connection

Služba Nintendo Wi-Fi Connection podporuje multiplayerový mód. K tomu je tu spodní patro Pokémon Centra. Abyste mohli hrát s kamarády z celého světa, musíte si nejprve s vašimi kamarády vyměnit tzv. Přátelské kódy (Friend-Codes). Do vašeho seznamu přátel může být zapsáno až 32 vašich přátel. Kromě vyměňování a bojování lze přes Wi-Fi používat i službu Voice-Chat (hlasových chat).

Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2020; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.