Najdete nás i na
Facebooku

HERNÍ NOVINKA
Bře
19
2013

Pokémon Dash

Informace o hře Pokémon Dash

Nejoblíbenější a nejmilovanější postavička herního světa Pokémon Pikachu je zpět a nyní na Nintendu DS. Pikachu a jeho přátelé přicházejí zcela v novém na duální dotykovou obrazovku ve hře Pokémon Dash. Hráči musí projít přes 25 různých tras, probít se různými souboji, aby překonali mnoho složitých úrovní a byli odměněni titulem šampióna.

Pokémon Dash je soutěžní hra, ve které vystupují Pokémonské postavičky. Jejich ovládání probíhá prostřednictvím dotekové obrazovky. Hráči ovládají Pikachu a musí úspěšně projít několika kontrolami, než se dostanou až na konec okruhu. Každý okruh se odehrává na rozsáhlém prostranství, a hráči se na něm mohou setkat s různými typy terénu, s vodou, sněhem, skálami, lesy atd. Pohyby Pikachu by se měly přizpůsobit danému prostředí, tzn. např. zpomalení v lese atd.)
Podpůrné prostředky lze nacházet na jednotlivých okruzích, a slouží k urychlení na určitém povrchu, např. v lese nebo na sněhu. Kontrolní body mohou být od sebe poměrně vzdálené. K dosažení vzdálených kontrolních stanovišť jsou na okruhu rozmístěny balóny, a tak lze rychleji překonat i větší vzdálenost. Hráči ovládají Pikachu doteky na obrazovku ve směru, kterým se má Pikachu pohybovat. Spodní obrazovka slouží k ovládání a sledování Pikachu. Horní obrazovka zobrazuje místo dalšího kontrolního stanoviště na mapě a informace o závodě. (např. název okruhu, jméno vedoucího závodníka nebo uplynulý čas).
Součástí hry je několik režimů, od režimu pro jednoho hráče, jehož součástí jsou režimy Regular – (Běžné) Grand Prix a Hard – (Těžké) Grand Prix, až po režim pro více hráčů. Režim Grand Prix je rozdělen do pěti různých pohárových soutěží, každý s pěti okruhy. Hráč tedy soutěží v pěti okruzích a za každý z nich získá body (8 bodů za 1. místo, 5 bodů za 2. místo atd.). Cílem je vyhrát 1. místo v každém závodě, a získat tak maximální počet bodů po účasti na všech 5 okruzích. Hráči také mohou do slotu systému DS GBA vložit jakoukoli herní kazetu GBA (Pokémon Ruby / Sapphire / FireRed / LeafGreen / Emerald) a Pokémon Dash vytvoří nové okruhy pro další hráče. Může jich být až 6.

Vlastnosti:
– Vybojujte v roli Pikachu zlatou medaili.
– Ovládání probíhá pomocí DS dotekové obrazovky.
– Režim Grand Prix nabízí 25 různých okruhů v rozmanitém terénu ( např. led, les, sopka atd. )
– Vložte jakoukoli Pokémonskou GBA hru do slotu DS GBA a získejte tak nové okruhy.
– Možnost bezdrátového propojení nabízí účast ve hře až šesti hráčům, v závodech head-to-head ( je třeba, aby každý hráč vlastnil svoji kopii hry).

Příběh:
Jde o soutěžní hru, není tu pevný příběh. Hlavním cílem je stát se celkovým vítězem

Mód pro více hráčů:
Až 6 hráčů se může utkat v závodní hře Pokémon Dash. Každý z nich musí mít k dispozici svoji herní kazetu. Každý hráč ovládá svého Pikachu. Účastní se několika závodů po sobě, a za každý z nich jim jsou přiděleny body v závislosti na tom, jakou pozici si vybojují. (8 bodů z 1. místo, 5 bodů za 2. místo atd.). Po absolvování všech závodů v sérii vyhrává hráč s největším počtem bodů.

Historie:
Pokémonské postavy se staly fenoménem, a pojmy jako Pikachu, Pokéball nebo věta „Gotta Catch Them All“ („Chyť je všechny“) jsou součástí slovníku všech mladších milovníků her. Od roku 1999, kdy se Pokémoni objevili poprvé, vzniklo 25 Pokémonských videoher na 6 hardwarových platformách.

Herní prostředí:
25 okruhů v rámci 5 pohárových soutěží v režimu Grand Prix, nabízí rozmanité typy terénů. Okruhy nesou názvy, které se tematicky vztahují k Pokémonům, např. Pikachu Island – Pikachův ostrov, Jirachi
Mountain – Pohoří Jirachi, atd.
Každý z 5 závodů představuje určitý druh terénu. Tak například
Green Cup – Hlavně travnaté a lesní oblasti
White Cup – Sněžné a horské oblasti
Blue Cup – Ostrovy a oceán
Yellow Cup – Poušť
Red Cup – Hory a Láva

Postavy:
Hlavní postavou hry je Pikachu. Hráči mohou vystupovat pouze v jeho roli. I když ve hře nevystupuje mnoho Pokémonských postaviček, objeví se tu hlavně ti nejznámější: Torchic, Treecko, Mudkip, Miowth, Teddiursa, Bulbasaur, Marill, Mightyena a Jigglypuff.
Munchlax, zcela nový člen z řad Pokémonu má v této hře premiéru. Munchlax je vývojovým předchůdcem Snorlaxe. Munchlax nemůže být ve hře ovládán nebo uloven, ale účastní se závodů na některých okruzích.

Propojení jednotlivých přístrojů GBA:
Jakmile se hráči podaří získat zlatou medaili v pěti pohárových soutěžích v rámci Grand Prix , otevře se jim možnost propojení této hry a jakékoli jiné Pokémonské hry pro GBA. ( Ruby / Sapphire / FireRed / LeafGreen / Emerald).
Hráči jednoduše vloží herní kazetu do GBA slotu na svém Nintendu DS. Otevře se pro ně až 6 nových okruhů, jichž se pak každý hráč účastní sám za sebe v roli Pikachu.

Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2020; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.