Najdete nás i na
Facebooku

HERNÍ NOVINKA
Lis
18
2012

Pokémon Battle Revolution

Informace o hře Pokémon Battle Revolution

Hra obsahuje jedenáct různých stadionů, každý z nich se speciálními změnami normální hry nebo podmínek a velitelů stadionu. Šest z deseti velitelů stadionu nosí Pokémonské kostýmy: například Marina na Stadionu Vodopádů nosí kostým Kyogre, Taylor ze Stadionu Hlavní Ulice kostým Pachirise, Rosie z Neonového Stadionu kostým Roserade a Terrel z Magma Stadionu kostým Groudona. Křišťálový stadion pojme až 16 hráčů a bitvy se odehrávají v turnajovém módu pro 16 osob. Stadion Brány se přístupný jen držitelům průkazu. Jak hráč postupuje, Pokémon dostupný k půjčení je silnější a silnější. Postupem hráč rovněž získává Poké-kupony, peníze v Pokémon Battle Revolution. Hráč poté může více upravit svou postavu.

Útoky Pokémonů jsou také mnohem rozmanitější – každý z Pokémonů má svou vlastní animaci pro většinu pohybů ve hře. Během provádění určitých útoků mohou Pokémoni útočit i fyzicky, protože oba Pokémoni jsou renderováni na obrazovce – místo toho, aby se pohled ubíral na útok jednoho z nich a poté se střihem přenesl pryč na druhého, který dostává úder, jako tomu bylo u předchozích titulů.

Díky propojitelnosti s hrami z Nintenda DS může hráč vyhrávat Pokémony z této hry a převádět je zpět na jejich DS. Tato vlastnost umožňuje hráčům vlastnit Pokémony, které je buď těžké, nebo naprosto nemožné získat bez používání cheatování. Příkladem může být Pikachu, kterého hráči získají jako odměnu za vítězství ve hře. Tenhle Pikachu umí pohyby „Elektrický útok“ (Volt Tackle) a „Surf“, které jinak ve stejný okamžik nemůžete mít, protože Volt Tackle můžete získat pouze během líhnutí a Pikachu se nenaučí Surf. Jiní Pokémoni, které můžete takto získat, jsou Magmortar a Eletivire (dřívější stupně těchto Pokémonů bylo možno vyměnit jen při držení extrémně vzácných předmětů – magmarizeur a electrizeru). Díky možnosti stáhnout Pokémona na kopii Diamondu nebo Pearlu si hráči mohou pořizovat předměty jako jsou určité technické stroje, které se používají pro umělou výuku Pokémona novým pohybům.

Battle Revolution obsahuje dva online módy: Bitvu s přítelem (Battle with a Friend), ve které může hráč bojovat s přítelem za použití svého 12-ti místného kódu, nezávislého na Wii kódu, a Bitvu s někým (Battle with Someone), ve které se hráč postaví náhodně vybranému soupeři.

DS ovládání nelze v online multiplayeru použít. Při hře náhodných online bitev se vaše osobní pozdravení trenéra a přezdívky Pokémonů změní do původní rodné řeči: například japonský Magikarp se bude jmenovat Koiking. Náhodné online bitvy povolují všechny Pokémony, kromě dvou: Shaymina a Arceuse. Důvodem je, že tito dva Pokémoni ještě nebyli oficiálně představeni – dokonce ani v Japonsku. Když hra vyšla poprvé, byl zakázán i Darkrai.

Více informací a obrázků naleznete na oficiální internetové stránce Pokémonů www.pokemon.cz.

 

Herní mechanismy

Hra obsahuje jedenáct různých stadionů, každý z nich se speciálními změnami normální hry nebo podmínek a velitelů stadionu. Šest z deseti velitelů stadionu nosí Pokémonské kostýmy: například Marina na Stadionu Vodopádů nosí kostým Kyogre, Taylor ze Stadionu Hlavní Ulice kostým Pachirise, Rosie z Neonového Stadionu kostým Roserade a Terrel z Magma Stadionu kostým Groudona. Křišťálový stadion pojme až 16 hráčů a bitvy se odehrávají v turnajovém módu pro 16 osob. Stadion Brány se přístupný jen držitelům průkazu. Jak hráč postupuje, Pokémon dostupný k půjčení je silnější a silnější. Postupem hráč rovněž získává Poké-kupony, peníze v Pokémon Battle Revolution. Hráč poté může více upravit svou postavu.

 

Útoky Pokémonů jsou také mnohem rozmanitější – každý z Pokémonů má svou vlastní animaci pro většinu pohybů ve hře. Během provádění určitých útoků mohou Pokémoni útočit i fyzicky, protože oba Pokémoni jsou renderováni na obrazovce – místo toho, aby se pohled ubíral na útok jednoho z nich a poté se střihem přenesl pryč na druhého, který dostává úder, jako tomu bylo u předchozích titulů.

 

Díky propojitelnosti s hrami z Nintenda DS může hráč vyhrávat Pokémony z této hry a převádět je zpět na jejich DS. Tato vlastnost umožňuje hráčům vlastnit Pokémony, které je buď těžké, nebo naprosto nemožné získat bez používání cheatování. Příkladem může být Pikachu, kterého hráči získají jako odměnu za vítězství ve hře. Tenhle Pikachu umí pohyby „Elektrický útok“ (Volt Tackle) a „Surf“, které jinak ve stejný okamžik nemůžete mít, protože Volt Tackle můžete získat pouze během líhnutí a Pikachu se nenaučí Surf. Jiní Pokémoni, které můžete takto získat, jsou Magmortar a Eletivire (dřívější stupně těchto Pokémonů bylo možno vyměnit jen při držení extrémně vzácných předmětů – magmarizeur a electrizeru). Díky možnosti stáhnout Pokémona na kopii Diamondu nebo Pearlu si hráči mohou pořizovat předměty jako jsou určité technické stroje, které se používají pro umělou výuku Pokémona novým pohybům.

 

Hráči mohou plně upravit svého trenéra za použití Nintendo Wi-Fi Connection a změnit své postavy za použití pokrývek hlavy, triček, brýlí nebo dalších předmětů, změnit lze dokonce i jejich barvu kůže. Trenér si může zvolit 6 Pokémonů a získá Bojový průkaz (Battle Pass), jinak známý také jako Výpůjční průkaz (Rental Pass). Nicméně pokud je připojen Pokémon Diamond nebo Pokémon Pearl, hráč může nahrát svého vytrénovaného Pokémona a získat Zákaznický průkaz (Custom Pass).

 

Grafika Battle Revolution se od předchozích 3D Pokémon her změnila. Společně s novými animacemi útoků byli někteří Pokémoni z Gamecube vypuštěni. Novinkou v 3D Pokémon hrách je to, že Pokémoni jsou nyní zobrazeni, jak fyzicky naráží jeden do druhého s určitým útokem, zatímco dříve byly takové útoky prováděny zpovzdálí.

 

Funkce Online

Battle Revolution obsahuje dva online módy: Bitvu s přítelem (Battle with a Friend), ve které může hráč bojovat s přítelem za použití svého 12-ti místného kódu, nezávislého na Wii kódu, a Bitvu s někým (Battle with Someone), ve které se hráč postaví náhodně vybranému soupeři.

DS ovládání nelze v online multiplayeru použít. Při hře náhodných online bitev se vaše osobní pozdravení trenéra a přezdívky Pokémonů změní do původní rodné řeči: například japonský Magikarp se bude jmenovat Koiking. Toto je z toho důvodu, že Nintendo chce zachovat maximální bezpečnost při komunikaci online. Důvodem používání systému kódů je, že můžete vytvořit až čtyři uložené pozice ze hry a vývojářský tým chtěl, aby u každé uložené pozice byl vlastní seznam přátel: aby to bylo možné, potřebovali pro každou uloženou pozici vlastní kód přátel. Po každé náhodné bitvě dostanou hráči možnost vyměnit si své trenérské průkazy. Výměna musí být oboustranná – nebude možné ji provést, pokud to jeden ze dvou trenérů odmítne.

Náhodné online bitvy povolují všechny Pokémony, kromě dvou: Shaymina a Arceuse. Důvodem je, že tito dva Pokémoni ještě nebyli oficiálně představeni – dokonce ani v Japonsku. Když hra vyšla poprvé, byl zakázán i Darkrai.

Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2020; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.