Najdete nás i na
Facebooku

HERNÍ NOVINKA
Čvc
10
2013

Novinky k Pokémon X a Y

Vaši kamarádi

Vydání Pokémon X a Pokémon Y se blíží! Tyto dvě zbrusu nové hry ze série Pokémon vyjdou po celém světě 12. října pro Nintendo 3DS a představují dosud největší evoluci v sérii. Chcete znát poslední odhalení? Čtěte dále!

Region inspirovaný Evropou

Edice Pokémon X a Y se odehrávají v regionu jménem Kalos, který svým tvarem připomíná jihozápad Evropy. Inspirován je především Francií. Například hlavní město Lumiose City svou atmosférou, romantickými uličkami a věží podobné Eifelovce připomíná Paříž.

Vaše dobrodružství avšak začíná v malebné vesničce Vaniville Town, odkud putujete do prvního města Santalune City, kde na vás čeká i první odznak. 

Bylo nás pět

Kalosem nepůjdete sami! Kromě vašeho rivala v podobě hrdiny opačného pohlaví, vás budou příběhem doprovázet i tři noví kamarádi: energetická Shauna, milovník tance Tierno a pilný student Trevor.

Nový druh Pokémonů

Pokémon X a Y přichází se zbrusu novým druhem Pokémonů. Jedná se typ Fairy, kam budou patřit noví Pokémoni, ale zároveň jsem budou přeřazeni i někteří Pokémoni minulých generací.

Jejich výhodou je, že jejich útoky jsou vysoce účinné proti Pokémonům dračího typu. Jejichž dosud největší slabinou byli Pokémoni ledového typu a nyní jsou slabiny dvě.

Patří sem například Silveon, nově objevená evoluce Pokémona první generace – Eevee. Ale také již staří známí jako zpívající Jigglypuff a vodní Marill.

Nové druhy bojů

Pokémoni nyní na vás mohou zaútočit v hordách. Může se tak stát, že se jeden váš Pokémon postaví pěti stejným Pokémonům. Skvělá příležitost k vylepšení statistik Pokémonů, ale pokud neovládá žádné útoky, které zasáhnou více protivníků najednou, můžete zažít i těžkou porážku.

Další novinkou jsou tzv. Sky Battles, nebo-li souboje ve vzduchu. Zúčastnit se jich mohou pouze létající Pokémoni (útok/schopnost Fly) a vyzvou vás na ně trenéři například na útesech nad vámi anebo trenéři, kteří jsou na druhé straně řeky. Tyto souboje jsou obtížnější.

Spojte se s hráči z celého světa

O multiplayer se ve hrách stará nový systém PSS (Player Search System). Ten pro vás vyhledává hráče v okolí anebo přes internet, se kterými se můžete spojit pouhým stiskem jejich ikonky na dotykovém displeji konzole. Mohou to být i hráči, se kterými jste nikdy předtím nebyli v kontaktu a můžete s nimi zbrusu rychle vyměnit Pokémony anebo vstoupit do boje.

Pokémon Amie

Ukažte svým Pokémonům, jak moc je máte rádi s Pokémon Amie. V této nové části Pokémon X a Y si můžete se svými Pokémony hrát a hýčkat je. Budete-li to dělat pravidelně, stanou se z vás větší přátelé a tím lépe si povedou v boji – častěji uhnou útokům protivníka, častěji se jim povede zásah „critical hit“ a podobně. Zanevřete-li na ně, bude to mít přesně opačný výsledek.

Noví pokémoni

Již tradičně i dnes představíme několik nových Pokémonů.

Honedge je duší, která nalezla nový domov v meči, který kdysi patřil lidem. Tento Pokémon druhu Steel/Ghost útočí modrým pasem, který se táhne od rukojedi meče.

Honedge

Honedge

Litleo vypadá jako roztomilý kocourek, ale nenechte se mýlit, ovládá také ohnivé útoky.

Litleo

Litleo

Do nového druhu Fairy patří i nově objevený Pokémon Flabébé, který je zvláštní tím, že se po celý život drží rostlinky.

Flabébé

Flabébé

Mezi nové létající Pokémony patří dračí Noivern a ohnivý Talonflame.

Noivern

Noivern

Talonflame

Talonflame

Novými zástupci vodního typu jsou rak Clauncher a jedovatý Skrelp.

Clauncher

Clauncher

Skrelp

Skrelp

Pokémon X a Pokémon Y vyjdou exkluzivně pro Nintendo 3DS už 12. října 2013!

Další videa

Producent hry hovoří o inspiraci ke hře a představuje Pokémona Honedge:

Poslední gameplay trailer:

Share Button

Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2020; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.