Najdete nás i na
Facebooku

HERNÍ NOVINKA
Kvě
06
2013

Blíží se vydání Pokémon Mystery Dungeon: Gates to Infinity

Pokémon mystery Dungeon: Gates to Infinity - artwork ke hře

17. května vychází zbrusu nový díl RPG spin-offu Pokémon Mystery Dungeon pro Nintendo 3DS. O čem je tato hra a jaké novinky jsou v tomto novém díle? To se dočtete na následujících řádkách.

Vstup do hry

Jednoho dne zažíváš zvláštní sen, ve kterém tě volá cizí hlas: „Prosím zachraň svět Pokémonů!“

Než bys řekl švec, už se proměňuješ v Pokémona a jsi vtažen do jejich světa. A jakmile se probudíš a potkáš prvního z nich, zjistíš, že Pokémonům rozumíš a že s nimi dokážeš mluvit.

Vstoupil jsi do nového světa Pokémonů, ve kterém tě čeká velké dobrodružství. Pokémoni, kteří mluví, zakládání měst a spousta výprav, misí a výzev. Do jakého Pokémona se proměníš je zcela na tobě! Můžeš být Pikachu, Oshawott, Tepig, Snivy nebo Axew a ze sbívajících Pokémonů si pak vybereš svého parťáka, který bude vždy po tvém boku.


úvod do hry

Pokémoni

Každý z nich má svoji individuální výhodu založenou na tom jakého jsou typu. Pikachu si může v průběhu svého dobrodružství osvojit opravdu silné elektrické útoky, listové útoky Snivyho mohou být v boji také velkou pomocí a s Pokémonem Axew začínáš s mocným dračím typem. Nejvíce ale asi záleží na tom, se kterým typem se ti nejlépe hraje i v jiných hrách.

Na další Pokémony můžeš narazit na svých cestách a samozřejmě i v boji. Někteří Pokémoni se k tobě budou chtít přidat a pokud svolíš, budeš mít dalšího hratelného člena ve svém týmu. A to se vždy hodí, především v pozdějších částech hry.

Hratelnost

Pokémon Mystery Dungeon: Gates to Infinity se hraje podstatně jinak než jiné hry s Pokémony. Důležitou součástí jsou zde návštěvy dungeonů plné Pokémonů, kterými musíš projít. Buď abys ses dostal na jiné místo anebo abys splnil nějakou misi s účelem pomoci světu Pokémonů. Některé dungeony mohou představovat velkou výzvu, ale budeš náležitě odměněn.

Cesty každého z dungeonů se vygenerují zcela náhodně a znova s každým vstupem. Tím pádem nebude žádný dungeon nikdy stejný. K orientaci ti poslouží mapa, která se zobrazí na dotykovém displeji tvého Nintenda 3DS. Kromě toho se na dotykovém displeji zobrazuje menu, rozložení tlačítek či statistiky a statusové informace.

Dungeonů je ve hře více jak 20, každý z nich má několik pater a své zcela jedinečné téma, ze kterého plynou jeho atributy.

Pokémon Mystery Dungeon Gates to Infinity - screenshot hratelnosti

Takto vypadá Pokémon Mystery Dungeon Gates to Infinity (1)

Veškeré akce se v této hře odehrávají na kola a možnosti pohybu jsou rozděleny na políčka. Jakmile se pohneš z políčka na druhé anebo zaútočíš, jsou po tobě na řadě všechny ostatní Pokémoni. Ale dokud stojíš ty, stojí celý svět. Tím pádem máš dost času na to, promyslet si svoji strategii a další krok.

Na každém takovém kroku přitom na tebe může číhat Pokémon a většina z nich se nebude bát zaútočit. Proto buď vždy připraven k útoku. Naštěstí máš vždy rychle po ruce tabulky a útoky jsou spolu s akcemi pohodlně rozloženy po akčních tlačítkách.

Pokémon Mystery Dungeon Gates to Infinity - screenshot hratelnosti

Takto vypadá Pokémon Mystery Dungeon Gates to Infinity (2)

V boji ti mohou pomoci různé předměty, které v dungeonech nalezneš anebo které si zasloužíš. Sbírej vše, na co narazíš. Nikdy nevíš, kdy se ti to bude hodit. A dávej si pozor na pasti. Většinou je lze obejít, ale to nesmíš hrát moc rychle a musíš mít oči na stopkách. Většina pastí ti uškodí snížením statistických údajů. Tudíž budeš slabší v dalších bojích. Přinejhorším tě však past může hodit do jiné části dungeonu.

Pokémon Mystery Dungeon Gates to Infinity - screenshot pasti

V dungeonech můžeš šlapnout také na past. Pozor na ně!

Grafický kabátek

Hra je zpracovaná ve 3D, avšak dungeony jsou převážně zobrazeny z ptačího pohledu. Můžeš hrát také se zapnutým 3D efektem. Efekt je zpracován tak, že 3D působí jako by ses díval oknem do světa Pokémonů.

Hraj s přáteli

Spojte své síly a hrajte spolu. Až čtyři hráči se mohou ponořit do kooperativní hry, přičemž každý z vás potřebuje svoji konzoli i hru. Ve společné hře ani nemusíš hrát za svého hlavního Pokémona, můžeš se vtělit do role kteréhokoli člena tvého týmu. Místo srazu se jmenuje Pokémon Paradise.

Když se sejdou čtyři hráči...

Když se sejdou čtyři hráči v Pokémon Paradise

Záchrana přes StreetPass

Někdy mohou být spoluhráči anebo i ty sám vyraženi ze hry díky nepřátelskému útoku. Přes StreetPass máš naději na záchranu. Pokud vložíš oživovací semínko (Reviver Seed) do své schránky pro StreetPass (Passerby Post) a někoho na svých cestách potkáš, zachráníš tohoto hráče automaticky a ten pak může ve svém rozehraném dungeonu pokračovat. A třeba budeš tímto způsobem také jednou zachráněn.

Využití StreetPass

Aktivace funkce StreetPass když ztratíš život

Magnagates

Hra obsahuje více jak 20 svých dungeonů, které jsou zahrnutý do příběhu hry. Ale jak napovídá podtitulek hry Gates to Infinity, tento díl Pokémon Mystery Dungeon je nekonečný! Díky zabudovaným kamerám vašeho Nintenda 3DS totiž můžete odhalit ve svém reálném světě vstupní portály do tajných dungeonů, ve kterých na vás mimo jiné čekají legendární Pokémoni jako Lugia, Ho-Oh či mocný Kyurem.

Stačí nalézt kruhové či kulaté předměty jako balóny, míče, DVDéčka či mince a zaměřit je kamerou. Při troše štěstí se ti díky těmto předmětům otevře nový Magnagate.

Magnagate

Zaměř kamerou na kruhový objekt v reálném světě a sleduj kouzlo!

Dodatečně stahovatelné obsahy

A tím vším zábava zdaleka nekončí! Vývojáři připravují další dungeony, které bude možné stáhnout  za drobný poplatek (nutno mít účet pro Nintendo eShop). Navštivte DLC Guide v Post Town.

První z nich bude Poké Forest, který je plný herních penízků a zlata, ale také plné nepřátel. Ti však naštěstí spí, a tak bude záležet na vaši šikovnosti. Ale jeden špatný krok a můžete skončit i na pasti. Tento dungeon bude až do 20. června 2013 ke stažení zdarma.

Demoverze ke hře

Bezplatná demoverze ke hře je stažení z Nintendo eShopu. Demo je možné spustit 10x, projdete se prvním dungeonem, otevřete s Pikachuem Pokémon Paradise, navštívíte Post Town a budete si moci otevřít i první Magnagate. Obsaženo je zhruba první čtvrt hodina hry. Uloženou pozici z demoverze bude později možné převést do plné hry, abyste tuto část nemuseli později hrát znova.

 

Pokémon Mystery Dungeon: Gates to Infinity vychází jedině pro Nintendo 3DS a Nintendo 3DS XL 17. května 2013. Dorazí jako krabicovka na pulty obchodů a bude ke stažení i jako digitální verze z Nintendo eShopu.

 

Share Button

Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2020; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.