• Najdete nás na Facebooku!

 • Herní novinka

 • Bře
  20
  2012

  Pokémon Black Edition & Pokémon White Edition (preview)

  18. září 2010 vyjde v zemi vycházejícího Slunce, v Japonsku první Pokémonní tituly 5. generace. Pokémon Black Edition a Pokémon White Edition, jak se budou jmenovat až se na jaře 2011 objeví také v našich obchodech, budou obsahovat nesčerně nových Pokémonů a budou se odehrávat v dosud neznámém regionu Isshu. Obě hry vyjdou pro Nintendo DS, obsahují však funkce, které budou fungovat jen s Nintendem DSi či Nintendem DSi XL.

  Vývojáři, kteří se od prvního dílu nezměnili a prakticky žádnou jinou hru nenapsali, vycítili to, co hráči a fanoušci série věděli už déle. Herní série Pokémon potřebovala nutně změnu a ta konečně přišla. A nejen jedna – zásadní změny v ovládání, v grafice, ve zpracování okolí, v soubojích a mnoho dalších posouvají herní zážitek fenomenu Pokémon opět o kousek dále.

  Región Isshu se v mnohém od těch předchozích liší. Působí totiž mnohem vyspělejším dojmem. Mrakodrapy, auta, nákladní vozy, obrovská města, která žijí, sklápěcí mosty, moře. Novinkou je, že se edice nebudou lišit jen obsazenými Pokémony, ale i drobnými změnami v herním světě. V Black Edition tak naleznete temnotou zahalené Black City a ve White Edition na stejném místě naleznete kouzelný White Forest. Z regionu Isshu se navíc dostanete do zvláštního světa spících Pokémonů, do světa snů, ve kterém narazíte na starší Pokémony z předchozích herních generací, chytit je a přenést je zpět do reálného světa. V tomto druhém světě máte navíc jedinou možnost získat ostružiny, ty v Isshu totiž nerostou. Isshu má navíc další zvláštnost – mění se v něm roční období. Další novinkou je, že Pokémonní Centra a Pokémonní Markety jsou nyní združené v jedné budově.

  Doposud, když jste začali novou hru, museli jste ihned zajít za profesorem. V regionu Isshu však působí žena, se kterou se navíc setkáte až po prvních herních krocích. Tentokrát také nemáte žádného rivala. Druhá herní postava a dva další budou vašimi kamarády a sem tam se setkáte a utkáte. Bojovat budete proti Teamu Plasma, kteří vypadají tak trochu jako z jiného období. Jejich vzhled připomíná křižáky.

  Co je důležitého na soubojích je, že nové druhy Pokémonů sebou přinesli i nové druhy útoků, které jste doposud neznali a poprvé je možné bojovat tři na tři. V těch soubojech mezi vícero Pokémonů lze libovolně měnit pozici vašich Pokémonů, což může být klíčové. Slabší jedinec, může svým silným útokem udeřit, ale rychlým pohybem ho můžete ušetřit smrtelné ráně od protivníka. Ve výše zmíněných soubojech 3 na 3 má navíc výhodu Pokémon, který je uprostřed, neboť může zaúčtočit na všechny tři protivníky naráz. Další změny jsou kosmetické. Útoky efektnější, souboje se odehrávají ve 3D prostředí, ve kterém kamera aktivně zoomuje na jednotlivé účastníky boje, takže nudná stativita se už nekoná. I sprity jednotlivých monster, byť zůstaly dvojrozměrné, jsou nyní mnohem propracovanější a animované po celou dobu souboje.

  A grafika se změnila zásadně v celé hře, která je nyní prakticky trojrozměrná, mnohem propracovanější, animované… no škoda slov, až uvidíte, pochopíte.

  Velké změny sebou přinese i nový multiplayer, který je mnohem propracovanější a přehlednější. Lze provádět i souboje 3 na 3, protivníci mohou spolu také chatovat, zanechávat si zprávy, psát statusy a pokud máte Nintendo DSi nebo Nintendo DSi XL můžete mezi sebou vést i video chat s až se čtyřmi hráči. Další zvláštní možností je nahrát na internet svoji uloženou pozici a vstoupit do hry jiného hráče.

  Share Button
  CONQUEST entertainment a.s. || Hloubětínská 11, 198 00 Praha 9

  Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2009; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.

  Odebírejte novinky!

  Přihlášení k odběru

  Nepropásněte novinky z našeho webu! Přihlaste se k odběru a my vás budeme pravidelně informovat.