• Najdete nás na Facebooku!

 • Herní novinka

 • Čer
  17
  2013

  Nový region, noví Pokémoni a nové možnosti

  Pokémon X a Y - artwork

  Rouška tajemství okolo her Pokémon X a Pokémon Y pro Nintendo 3DS byla opět o něco poodhalena. Známe jméno regionu, jeho charakteristiku a hlavní město. Známe další nové Pokémony a další nové možnosti, která nová generace této RPG série přináší.

  Nový region Kalos

  Dobrodružství her Pokémon X a Pokémon Y se odehrává ve zcela novém regionu Kalos. Nový region čítá spoustu zajímavých míst, které v průběhu svého dobrodružství navštívíte a objevíte. Čekají na vás krásná města, hluboké lesy a vysoká místa, na kterých bude nebi na blízku. Region má tvar hvězdy a zatímco předešlé regiony byly znatelně inspirované ostrovy Japonska, Kalos se zdá být inspirovaný jihozápadem Evropy. Konkrétně Francií.

  Kalos - artwork

  Kalos – mapa

  Tomu odpovídá i design hlavního města regionu, Lumiose City. Centrální a živé město plné lidí a neskutečného množství obchodů. Takřka všechny ulice tohoto velkoměsta vedou do jeho centra, kde stojí jeho ikona – věz nemálo podobná pařížské Eiffelové věži.

  Artwork Lumiose City

  Artwork hlavního města s věží na pozadí

  Noví Pokémoni

  S dosud neznámými Pokémony regionu Kalos se nový Pokédex zastaví u celkového počtu 649 Pokémonů. Startovní Pokémon Chespin (travnatý typ), Fennekin (ohnivý typ) a Froakie (vodní typ) jsme si již představili. Stejně jako novou evoluci Pokémona první generace Eeevee s jménem Sylveon, tajuplného mocného Pokémona podobný MewTwo a novou legendární dvojici zdobící boxarty obou her, Xerneas a Yveltal. (Více ve starších článcích.)

  Nově byli odhaleni:

  Helioptile, mix elektrického a normálního typu, který dokáže čerpat energii ze Slunce, pokud nemá dostatek potravy. Této schopnosti dokáže využít také v nové útoku Parabolic Charge, který mu dodá energii rovnou polovině škody, kterou utrpěl jeho soupeř.

  Helioptile - artwork

  Helioptile – artwork

  Fletchling je malý a roztomilý Pokémon normálního a létajícího typu, ale zároveň dokáže být nebezpečným soupeřem a proto je místními trenéry celkem oblíbený. Hlavně protože se dokáže naučit i některé útoky ohnivého typu jako například Flame Charge.

  Fletchling - artwork

  Fletchling – artwork

  Pancharm je zástupce bojového typu, vypadá jako medvídek Panda, věčně drží v puse lísteček a snaží se dostat své protivníky do kolen svým pohledem. Ačkoli se mu to málokdy podaří :-D

  Pancharm - artwork

  Pancharm – artwork

  Posledním novým Pokémonem, kterého si v tomto článku představíme je Pokémon Gogoat. Tento zástupce travnatého typu je opravdu velkým Pokémonem, navíc Pokémonem na které se dá jezdit.

  Gogoat - artwork

  Gogoat – artwork

  Zajímavé na novém Pokédexu je, že se Pokémoni regionu Kalos registrují do tří kategorií podle oblasti, ve kterého byli chyceni.

  Nové možnosti

  Ano, četli jste správně. V Pokémon X a Y budete moci jezdit na Pokémonech. Konkrétně na Pokémonů Gogoat. Je to nová a zajisté zajímavá možnost transportace v této hře. Gogoat si se svým trenérem vytvoří silné pouto tím, že se dotýkáte jeho rohů.

  hrdina na Gogoatovi

  Hrdina jede na Gogoatovi

  Další novou možností této hry je možnosti jisté customizace svého hlavního hrdiny. Kromě toho, že si můžete vybrat pohlaví si nyní můžete vybrat vždy ze tří postav, které se liší barvou očí, vlasů a pleti. V pozdějších částech hry si budete moci koupit také nové outfity a doplňky pro svoji postavu.

  Nové video a screenshoty

  Nové video ukazuje krásy hlavního města regionu Kalos, Lumiose City, nového hlavního hrdinu či hrdinku, nové Pokémony a poskytuje další pohled na povedenou trojrozměrnou grafiku světa i bojů.

  Na nových screenshotech si přitom můžete všimnout i prvků UI a získat první dojem z toho, co uvidíte na dotykovém displeji Nintenda 3DS.

  Pokémon X a Pokémon Y pro Nintendo 3DS vyjdou po celém světě v říjnu tohoto roku!

  Share Button
  CONQUEST entertainment a.s. || Hloubětínská 11, 198 00 Praha 9

  Administrátor | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Právní ujednání | CopyrightConQuest Entertainment a. s. 2001-2009; THEME: PrimaCom, spol. s r.o.

  Odebírejte novinky!

  Přihlášení k odběru

  Nepropásněte novinky z našeho webu! Přihlaste se k odběru a my vás budeme pravidelně informovat.